Biała kuchnia z drewnianym blatem – jaka podłoga dobrze sprawdzi się w tym duecie?

Biała kuchnia z drewnianym blatem – jaka podłoga dobrze sprawdzi się w tym duecie?

11 marca 2022 0 przez Sonito

Aranżacja kuchni w takim układzie kolorystycznym coraz częściej pojawia się we wnętrzach. Choć jest to specyficzne połączenie odcieni, wnętrze wygląda perfekcyjnie i wyjątkowo, ale tylko z odpowiednio dobraną podłogą. Sprawdź jaki rodzaj i kolor podłogi pasuje najlepiej do zestawu białych mebli kuchennych z drewnianym blatem.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • W jaki sposób dobrać podłogę do biało-drewnianej kuchni?
 • Jaki kolor i rodzaj podłogi pasują do białej kuchni i drewnianych blatów?

Perfekcyjnie dobrana podłoga to klucz spójnej aranżacji. Biel i drewno w kuchni dyktują określone rozwiązania, dlatego podłoga nie może być przypadkowa. Możliwości jest dużo, nie tylko w odpowiednim znalezieniu koloru, ale również rodzaju surowca.

Nowoczesne krzesła w kolorze białym do kuchni

Biała kuchnia, drewniany blat – co jest ważne w doborze podłogi?

Przy wyborze podłogi, która będzie dobrze komponować się z białymi meblami kuchennymi i drewnianym blatem istotne jest zachowanie kolorystycznych proporcji. Jeżeli kuchenne meble są białe, unika się raczej stosowania tego samego koloru na podłodze. Istnieją jednak wyjątki, np. mała kuchnia, w której taka podłoga optycznie powiększy wnętrze. Musisz jednak uważać, żeby nie wykreować zbyt monotonnego pomieszczenia. Na co należy zwracać uwagę, zastanawiając się nad rodzajem podłogi, gdy masz białą kuchnię z drewnianym blatem?

 • Temperaturę barw – nigdy nie mieszaj kolorów chłodnych z ciepłymi. Białe fronty mebli kuchennych mogą mieć różną amplitudę odcieni, od zimnej, śnieżnej bieli, po odmiany lekko przełamane ciepłą i delikatną wanilią.
 • Kolory w kuchni – w dobieraniu podłogi weź pod uwagę kolor ścian oraz inne wyposażenie. Czasem kolor posadzki może nawiązywać do drzwi i okien, a czasem do drewnianego kuchennego blatu. Zobacz, jak zaaranżować ściany w kuchni.
 • Strukturę mebli – jeśli fronty są drewniane i mają usłojenie, to drewniana podłoga powinna zachować takie same lub zbliżone desenie, żeby nie wprowadzać do wnętrza nadmiernego chaosu.
 • Styl kuchni – w nurtach klasycznych w zestawienie z białymi meblami kuchennymi i drewnianym blatem dobrze wygląda ciemna, drewniana podłoga, ale pod warunkiem, że wnętrze jest przestronne; w nowoczesnych kuchniach na podłodze można ułożyć nawet jasną, błyszczącą terakotę.
 • Trwałość surowca – kuchnia to miejsce mocno eksploatowane, dlatego im mocniejsza wytrzymałość posadzki, tym lepiej.
 • Wielkość kuchni – jasną podłogę zastosuj w niewielkim pomieszczeniu, ciemniejszą we wnętrzu przestronnym. Im większy deseń na posadzce, tym większa wydaje się kuchnia. Duża terakota z jak najwęższą fugą będzie lepsza w małej kuchni niż francuska jodła lub heksagony.
białe meble kuchenne z drewnianym blatem

Dobór produktów na podłogę zależny jest od tego, jaki chcesz uzyskać efekt. Biała kuchnia z drewnianym blatem – jaka podłoga sprawdzi się najlepiej? Taka, która razem z kuchennymi meblami wykreuje stylowe i estetyczne wnętrze. Zobacz, jakie masz możliwości.

Biała meble kuchenne, drewniany blat i elegancka podłoga – dobór właściwej posadzki

Duże znaczenie w doborze koloru i surowca na podłogę ma styl białej kuchni. Możesz wybrać drewniane deski w jasnym lub ciemnym zabarwieniu albo nowoczesną, połyskującą terakotę. Poniżej znajdziesz ponadczasowe rozwiązania.

Nowoczesne krzesła do kuchni z oferty sklepu Edinos.pl

Podłoga taka sama jak drewniany blat kuchenny

To najprostszy sposób na zbudowanie we wnętrzu balansu i bezpieczny wybór. Drewniana podłoga w takim samym odcieniu co obszar roboczy kuchennych szafek to trafne połączenie, ponieważ taki surowiec ociepli wnętrze białej kuchni, zbuduje w nim przytulny klimat, a przede wszystkim stylowo wyeksponuje biel kuchennych szafek. Możesz na podłodze zastosować drewniane deski, terakotę imitującą taki sam gatunek drewna, jaki prezentuje blat lub winylowe płytki.

Biała podłoga

Podłoga w kolorze białym szczególnie jest polecana do małych wnętrz kuchennych, ponieważ dobrze odbija światło. Kuchnia cała w bieli prezentuje się niezwykle elegancko, ale cała wizualizacja nie może być monochromatyczna. Biała podłoga będzie idealnie wyglądać w połączeniu z ciemnym, drewnianym blatem, który w tym przypadku będzie wyraźnym przełamaniem jednolitego, dominującego koloru, co korzystnie wpłynie na cały design wnętrza. Do wyboru masz nie tylko bielone, drewniane deski, ale szeroki wybór białych płytek ceramicznych.

białe meble kuchenne z drewnianym blatem i podłoga z szarą terakotą

Uniwersalna szarość

Szary to aktualnie niezwykle popularny kolor podłogi, który doskonale łączy się z bielą, tworząc szczególnie estetyczne wnętrze. Takie połączenie wniesie do kuchni spokojną aurę, a kolorystycznie będzie pasować do wielu nowoczesnych wnętrz, niezależnie od tego, czy aranżujesz kuchnię w stylu industrialnym, czy skandynawskim. Szara podłoga może eksponować różne surowce i odcienie. Od jasnych, kamiennych płytek na wysoki połysk, po grafitowe, matowe płytki winylowe. Kolor podłogi możesz dobierać do koloru ścian w kuchni lub powierzchni pomiędzy górnym a dolnym rzędem, kuchennych szafek. Każdy odcień szarego dobrze łączy się z drewnianym blatem zarówno w jasnej, jak i ciemnej tonacji. 

Kolorowa podłoga

Biała kuchnia, drewniany blat, jaka podłoga w kolorze sprawdzi się w takim duecie? Wyrazista barwa na posadzce będzie niebanalnym dodatkiem wnętrza, ale wtedy, gdy ma w nim taki sam punkt wspólny. Może więc nawiązywać do koloru ścian albo tworzyć wielobarwne desenie, które są powtórzeniem elementu już występującego w kuchni, np. heksagony na podłodze w kolorze czerni, żółci i bieli mogą mieć identyczny wzór jak ściana pomiędzy meblami. Dobrze sprawdzają się jednolite pastele, nawiązujące do takich samych kolorów ścian lub dodatków. Modne są: jasne błękity, pudrowe róże i wszelkie odmiany pastelowej zieleni, które pięknie łączą się z bielą frontów i drewnem.

aranżacja białej kuchni z drewnianym blatem i podłogą pokrytą jasnymi płytkami

Wzory na podłodze

Wzory są zdecydowanym ożywieniem wnętrza, polecane szczególnie do kuchni przestronnych. Jodełki, cegiełki, czy chevrony będą idealne do przełamania monochromatycznych kuchni. Wprowadzenie do nich dodatkowych kolorów będzie kreowało dynamiczne i ożywcze kontrapunkty. Karo ułożone z białych i czarnych płytek będzie wspaniale podkreślać kuchnie luksusowe, a drewniane deski, układane naprzemiennie wnętrza klasyczne. Podłogę często reprezentują dwa surowce, np. para drewna i terakoty, zwłaszcza w kuchniach łączonych z salonem. Taki zabieg pozwala dzięki różnym strukturom podłogi w jednym pomieszczeniu wyraźnie oddzielić poszczególne strefy.

Zastawy mebli do kuchni z oferty sklepu Edinos.pl

Biała kuchnia z drewnianym blatem – jaka podłoga najlepiej będzie pasować do Twojego wnętrza?

Kieruj się poniższymi zasadami:

 • drewniana podłoga jest ponadczasowa – dobrze prezentuje zarówno białe kuchnie w stylu retro, jak i nowoczesne, w nurtach skandynawskich albo minimalistycznych; ociepla i kreuje przytulny klimat,
 • płytki ceramiczne – polecane są do każdego wnętrza, tym bardziej że mają szeroki wybór strukturalny i mogą dobrze imitować każdy surowiec; są wytrzymałe, łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż drewno i nie wymagają konserwacji,
 • kamienne płytki – mogą tworzyć podłogę w nowoczesnej białej kuchni industrialnej, a szlachetne odmiany marmuru i granitu wyraźnie podkreślą kuchnie luksusowe; to trwałe surowce, odporne na zarysowania,
 • wykładzina winylowa – jest łatwa w montażu i doskonale imituje drewno, kamień lub ceramikę; jest niedroga, ale może tworzyć zbyt „plastikowy” wygląd.
aranżacji kuchni z białymi frontami i drewnianymi blatami

Biała kuchnia z drewnianym blatem kreuje ogromne możliwości wyboru podłogi. To doskonała baza, które idzie na kompromis i pozwala na ciekawe aranżacje. Najważniejsza jest spójność. Dzięki odpowiednio dobranej podłodze możesz wykreować szykowną kuchnię marzeń, w takiej odsłonie, jaka najbardziej przypadnie Ci do gustu.

Zobacz również, jak dopasować płytki do białych mebli kuchennych z czarnym blatem.