Stojak na parasol – praktyczne i stylowe uzupełnienie aranżacji holu

Stojak na parasol – praktyczne i stylowe uzupełnienie aranżacji holu

27 maja 2021 0 przez Sonito

Parasol jest niezbędnym przedmiotem chroniącym przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Zwykle w mieszkaniu posiadamy więcej niż jeden parasol, a im więcej domowników tym więcej parasoli. Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie je przechowywać? Dobrym rozwiązaniem będzie zakupienie specjalnego stojaka na parasol (parasolnika), dzięki któremu zorganizujesz przestrzeń w przedpokoju (zobacz jak zaaranżować przedpokój w bloku). Dzięki parasolnikom nie trzeba rozkładać parasola do schnięcia w mieszkaniu – wystarczy włożyć go stojaka, w którym spokojnie sobie wyschnie. Sprawdźmy zatem jakie są rodzaje stojaków, dostępnych w sprzedaży i jaki typ wybrać, aby podkreślić styl, w którym jest urządzone mieszkanie.

Rodzaje stojaków na parasole

Stojaki na parasole są przedmiotami, które pomagają wprowadzić ład w przedpokoju, ale oprócz swojego praktycznego charakteru, mogą też być piękna ozdobą uzupełniającą aranżację wnętrza. Ze względu na materiał, z którego zostały zrobione, parasolniki można podzielić na:

  • metalowe – mogą mieć wiele rozmaitych form i odcieni; wyjmowany wkład (ociekacz) umieszczonym jest w wewnętrznej stronie pojemnika, dzięki czemu łatwo utrzymać stojak w czystości,
  • drewniane – cechuje je bogata gama kolorystyczna; w skład stojaka wchodzi ociekacz z zabezpieczonym żywicą dnem (gwarantującym jego wodoodporność),
  • z tworzywa sztucznego – najczęściej jest ono łączone z metalowymi elementami,
  • ceramiczne – wyróżniają się bogactwem barw i kształtów.
cztery rodzaje stojaków na parasol od lewej: biały designerski stojak na parasole - nauro 2s, stojak na parasole z litego drewna orzechowego - corno, biały prostokątny stojak na parasole z napisami - bones 3s, czarny stalowy stojak na parasole - istro 2s
OD LEWEJ: BIAŁY DESIGNERSKI STOJAK NA PARASOLE – NAURO 2S, STOJAK NA PARASOLE Z LITEGO DREWNA ORZECHOWEGO – CORNO, BIAŁY PROSTUKĄTNY STOJAK NA PARASOLE Z NAPISAMI – BONES 3S, CZARNY STALOWY STOJAK NA PARASOLE – ISTRO 2S.

Drewno i metal to najpopularniejsze materiały używane do produkcji stojaków na parasole, niemniej jednak można też znaleźć takie, które są połączeniem różnych tworzyw – na przykład drewna i kamienia lub metalu i drewna. Ciekawą propozycją może okazać się połączenie stojaka z kwietnikiem (parasol stawia się w drewnianej ramie, której dno stanowi kawałek murawy zastępującej typowy ociekacz).

Jak wybrać rozmiar stojaka na parasole?

Stojaki na parasole są niezbędnymi akcesoriami w domach, biurach, restauracjach i holach hotelowych. Potrzebne są szczególnie tam, gdzie spotyka się większa grupa ludzi. Dostosowując model stojaka na parasol powinno się pamiętać o jego odpowiednim rozmiarze, uwzględniając:

  • miejsce, w którym będzie stał – jeżeli przedpokój lub korytarz, w którym będzie umieszczony stojak jest wąskim i niewielkim pomieszczeniem, to parasolnik też nie powinien mieć dużych rozmiarów,
  • liczbę parasoli, które może pomieścić – w restauracjach i w biurach oraz w domach zamieszkiwanych przez liczną rodzinę, dobrym rozwiązaniem będą wysokie i duże pojemniki, z których będzie korzystać wiele osób.
stojaki na parasole od lewej: czarny prostokątny stojak na parasole - taso 2s, biały ażurowy metalowy stojak na parasole - kaspo, czarny prostokątny stojak na parasole z sentencjami - bones 3s, biały ozdobny stojak na parasole - istro 3s.
OD LEWEJ: CZARNY PROSTOKĄTNY STOJAK NA PARASOLE – TASO 2S, BIAŁY AŻUROWY METALOWY STOJAK NA PARASOLE – KASPO, CZARNY PROSTOKATNY STOJAK NA PARASOLE Z SENTENCJAMI – BONES 3S, BIAŁY OZDOBNY STOJAK NA PARASOLE – ISTRO 3S.

Wybierając odpowiedni parasolnik, można zakupić taki, który jest połączony z wieszakiem na ubrania. Model stojący to praktyczne rozwiązanie, gdy mamy do dyspozycji dużą przestrzeń. Z kolei parasolnik połączony z wieszakiem do zamontowania na drzwiach to świetny pomysł w bardzo małych pomieszczeniach.

Parasolnik jako ciekawy dodatek podkreślający styl wnętrza

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu harmonijnego wnętrza w określonym stylu, to powinieneś zadbać o każdy szczegół. Przedpokój, hol, korytarz – to pierwsze pomieszczenia, do których wchodzą goście, warto zrobić więc dobre wrażenie już od progu. 

Do nowoczesnych aranżacji szczególnie polecane są minimalistyczne, proste w swojej formie stojaki na parasole. Do wnętrz w stylu industrialnym najlepszym rozwiązaniem będą metalowe, czarne parasolniki, które podkreślą surowy charakter mieszkania – mogą mieć one zarówno prosty kształt, jak i być ciekawą, futurystyczną bryłą.

Z kolei do stylu skandynawskiego, rustykalnego lub klasycznego warto dobrać prosty parasolik z drewna. Najbardziej uniwersalny jest biały lub czarny kolor stojaka, który będzie pasował do większości nowoczesnych wnętrz. Kolejną ciekawą propozycją dla osób lubiących prostotę i minimalizm są ażurowe stojaki, które nadadzą lekkości pomieszczeniu, a jednocześnie będą ciekawą, delikatną ozdobą.

Do wnętrz w stylu glamour można pokusić się o błyszczące, eleganckie, metalowe stojaki na parasol. We wnętrzach urządzonych w stylu glamour bardzo dobrze sprawdzą się pozłacane modele, które wspaniale będą odbijać światło i przyciągać uwagę.

Bardzo ciekawą grupą stojaków na parasole są te o nietypowych kształtach – znajdziemy wśród nich parasolniki w formie na przykład sowy, sarenki, puszki, rozłożonego do połowy parasola lub kolorowego kalosza. Takie pomysły pełne humory i oryginalności to dobra propozycja dla osób zakochanych w stylu boho.

nowoczesne stojaki na parasole od lewej: biały designerski stojak na parasole z napisem - bones 2s , czarny metalowy stojak na parasole w stylu vintage - selvis, czarny designerski stojak na parasole - nauro 4s, biały pionowy ozdobny parasolnik - istro 2s .
OD LEWEJ: BIAŁY DESIGNERSKI STOJAK NA PARASOLE Z NAPISEM – BONES 2S , CZARNY METALOWY STOJAK NA PARASOLE W STYLU VINTAGE – SELVIS, CZARNY DESIGNERSKI STOJAK NA PARASOLE – NAURO 4S, BIAŁY PIONOWY OZDOBNY PARASOLNIK – ISTRO 2S .

Jeżeli do tej pory nie byłeś szczęśliwym posiadaczem stojaka na parasole, to najwyższa pora to zmienić. Oferta parasolników jest tak bogata, że z całą pewnością znajdziesz ciekawy model odpowiedni dla Twoich potrzeb, który będzie wspaniałym uzupełnieniem aranżacji przedpokoju, holu lub korytarza.