Nowoczesny przedpokój w bloku – jak go urządzić?

Nowoczesny przedpokój w bloku – jak go urządzić?

9 grudnia 2022 0 przez Sonito

Przedpokój w mieszkaniu z wielkiej płyty zwykle nie jest duży, ale powinien wyróżniać się funkcjonalnością. W tym celu warto dobrać taki styl aranżacji, który będzie sprzyjał optycznemu powiększeniu wejścia. Nowoczesny przedpokój w bloku to sposób na to, by urządzić go zgodnie z prawami ergonomii i estetyki. Przekonaj się, jak to zrobić.

Kiedy projektujesz praktyczny przedpokój, liczy się każdy aspekt – kolory ścian, oświetlenie i umieszczenie luster. O profesjonalnie zaaranżowanym przedpokoju przesądzają także meble – to one wpływają na efekt wizualny. Korytarz może więc być uporządkowaną lub mocno przeładowaną przestrzenią. Jak zaplanować nowoczesny przedpokój w bloku, by dobrze się prezentował?

Nowoczesne lustra z oferty Edinos.pl do przedpokoju

Ściany w nowoczesnym przedpokoju w bloku

Kolor jest ważny, bo tworzy odpowiednie tło i pomaga w pewnym stopniu zniwelować mankamenty pomieszczenia, związane z jego kształtem i metrażem. Jakie odcienie mogłyby zdziałać cuda w wąskim i małym przedpokoju w bloku? Postaw na jasne i gładkie ściany, które powiększą przestrzeń – niech będą stonowane i neutralne, np. biel, mleczna szarość czy delikatny krem. Właściwości „powiększające” mają także odcienie pastelowe – pudrowy róż, czysty błękit czy rozmyta żółć. Jeżeli chcesz optycznie poszerzyć nowoczesne wnętrze przedpokoju w bloku, pomaluj węższe ściany na nieco ciemniejsze kolory – dzięki temu pomieszczenie wizualnie zyska lepsze proporcje. Zależy Ci na optycznym podwyższeniu nowoczesnego przedpokoju? Pomaluj sufit w podobnym odcieniu do ścian. Aktualnie modne są również tapety o niejednorodnej strukturze – zrezygnuj jednak z krzykliwych i wielobarwnych deseni, które przytłoczą mały przedsionek.

Przedpokój w stylu skandynawskim

Nowoczesny przedpokój w bloku – wybierz dobre światło

Postaw na kilka źródeł światła, ponieważ dobre oświetlenie wpisuje się w praktycznie urządzony przedpokój w bloku. Nie może być on ciemny, zwłaszcza jeśli masz w nim kontrolować swój wygląd. Do nowoczesnego przedpokoju wybierz naturalny odcień światła, który najlepiej oddaje kolory, jednak w nowoczesnych przedpokojach stosuje się również zimny strumień (6500K) – mocno podkreśli biel oraz inne jasne kolory, rozświetlając dobrze pomieszczenie.

Jako główna lampa sprawdzi się lista przysufitowa z regulowanymi reflektorami lub nowoczesny plafon. Oprócz centralnego oświetlenia zastosuj dodatkowe punkty świetlne nad lustrem albo po jego obu stronach używając kinkietów. Światło pomoże wymodelować nowoczesny, wąski korytarz, jeśli zamontujesz oświetlenie na dłuższych ścianach. Idealnie sprawdzą się taśmy LED – umieszczone w listwach przypodłogowych lub suficie wykreują spektakularny efekt, podobnie jak podświetlana szafa.

Plafony z oferty sklepu Edinos.pl

Nowoczesny przedpokój w bloku a dobór mebli

Zmierz wnętrze i starannie dobierz rozmiar mebli do przedpokoju. Nowoczesny przedpokój w bloku zwykle prezentuje proste i funkcjonalne szafki. Bez uchwytów, z przesuwnymi drzwiami i będące wersją modułową lub konstrukcją 2w1 – wszystko po to, by w granicach małego metrażu stworzyć jak najwięcej miejsca do przechowywania, bez nadmiernego przytłaczania holu. W nowoczesnym przedpokoju pewne meble są jednak obowiązkowe. 

Szafa do przedpokoju – wielkość szafy do przedpokoju podyktowana jest metrażem wnętrza, ale ergonomiczna musi mieć minimum 55 – 60 cm głębokości. Do jej zainstalowania wykorzystuj wnęki, a nawet wysokość pomieszczenia, ponieważ w wysokich korytarzach możesz pozwolić sobie na wersję mającą 210 cm wysokości. Planując szerokość szafy, pozostaw miejsce na wieszak i szafkę do butów, chyba że, jedno skrzydło mebla stanowi jej alternatywę. W małym przedpokoju w bloku super rozwiązaniem jest ekonomiczna szafa już z wieszakiem i szafką na buty. Jeśli nowoczesny przedpokój w bloku jest wąski, lepszym rozwiązaniem będzie mebel z przesuwnymi drzwiami i lustrem na froncie.

Wieszak do przedpokoju – w bardzo małym holu okrycia możesz chować bezpośrednio do szafy. Przemoczone płaszcze lepiej jednak jest powiesić w otwartej przestrzeni. Z pomocą przychodzi prosta listwa ścienna z haczykami, która nie zabierze wnętrzu przestronności. Jej formę mogą stanowić także ozdobne zawieszki bezpośrednio umieszczane do ściany. Rozwiązanie 2w1, czyli połączenie wieszaka do przedpokoju i pojedynczej szafy to praktyczny zabieg, dobrze aranżujący małe przedpokoje w bloku. Nie poleca się stosowania w takich wnętrzach niepraktycznych, wieszaków stojących.

Szafka na buty z siedziskiem to popularna wersja w nowoczesnym przedpokoju, podobnie jak mini ławka z dodatkową półką na obuwie. Czasem szafką na buty jest wąska komoda, w której buty przechowuje się pionowo, oszczędzając limitowany metraż. Powszechne jest też wydzielenie do takiej roli regału ukrytego w większej szafie.

Nowoczesny przedpokój w mieszkaniu

Lustro – w nowoczesnym przedpokoju w bloku szafa z lustrem doskonale zagospodaruje wnętrze. Innymi polecanymi rozwiązaniami jest:

 • montaż zwierciadła na wewnętrznej powierzchni drzwi wejściowych,
 • powieszenie gładkiej i niegrubej tafli na przeciwległej ścianie od szafy.

W funkcjonalnie wyposażonym nowoczesnym przedpokoju nie może zabraknąć dobrze wydzielonych stref, które wskazują, gdzie możesz odwiesić odzież wierzchnią i wygodnie włożyć buty.

Rodzaj nowoczesnego przedpokoju w bloku a perfekcyjna aranżacja

Wybór mebli uwarunkowany jest również kubaturą wnętrza. Inne szafki będą pasować do nowoczesnego przedpokoju, który ma symetryczny kształt, a inne do miejsca otwartego na salon. Przemyśl dokładnie wybór mebli w trudnych aranżacyjnie przedsionkach.

 • W wydzielonym osobno przedpokoju w bloku doskonale sprawdzi się nowoczesny design, który wyróżnia się modułowymi i kompaktowymi rozwiązaniami, dlatego postaw na szafy z teleskopowym wyposażeniem wieszaków i podświetlanym wnętrzem, szafki cargo na buty oraz zestawy meblowe 3w1, a także ukryte, dodatkowe schowki.
 • W przedpokoju otwartym na salon należy wyodrębnić wejście w granicach pokoju dziennego. Częścią wspólną może być niska komoda lub wąska konsola. Jeżeli przy wejściu chcesz umieścić mały zestaw meblowy, niech ma taki sam wygląd, co meble w otwartej przestrzeni, by zachować spójność. Możesz zrezygnować z mebli przy drzwiach wejściowych, wstawiając tylko wieszak i ławkę z półką na odstawienie butów.
 • W wąskim i podłużnym przedpokoju w bloku dobrze jest zrezygnować z szafy, gdyż jej monumentalność przytłoczy hol. Korzystniej jest ustawić tylko minimalistyczny wieszak i komodę, które otworzą wnętrze. Nad meblem możesz wykreować ciekawą galerię luster, które powiększą i rozświetlą przestrzeń.
Szafki na buty do przedpokoju z oferty sklepu Edinos.pl

Nowoczesny przedpokój w bloku może być jednocześnie praktyczny i elegancki. W jego aranżacji pamiętaj, by:

 • wykorzystać wszystkie wnęki na zabudowane systemy do przechowywania,
 • ograniczyć ilość mebli i dodatków do absolutnego minimum,
 • stosować proste formy,
 • wyznaczyć strefy, które pomogą zapanować nad chaosem we wnętrzu,
 • zamontować kilka źródeł światła,
 • używać jasnych kolorów.
Nowoczesna aranżacja wąskiego przedpokoju

Przemyślane zestawienie potrafi zdziałać cuda. Jeśli chcesz, by mały przedpokój był maksymalnie funkcjonalny, potraktuj go także jako integralny fragment wnętrza – niech swoim nowoczesnym wyglądem nawiązuje do pozostałych pomieszczeń.