Praktyczne rozwiązania do pracy w domowym biurze: Meble i dodatki do inspirującego home office w Twoim domu

Praktyczne rozwiązania do pracy w domowym biurze: Meble i dodatki do inspirującego home office w Twoim domu

10 sierpnia 2023 0 przez Małgorzata

Coraz częściej nasze domy spełniają także funkcję naszych miejsc pracy. Zdalne wykonywanie obowiązków stało się dziś niezwykle powszechną praktyką. By jednak móc wykonywać własną pracę w komfortowych warunkach, należy pamiętać, by właściwie wyposażyć swój dom, tworząc home office sprzyjający wydajnej pracy. Jakie meble i dodatkowe elementy wybrać, by stworzyć kreatywne i funkcjonalne domowe biuro? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Nowowczesne biurka z ofert sklepu Edinos.pl

Biurko, czyli podstawowe miejsce do pracy w każdym home office

Mając na myśli home office, dla zdecydowanej większości z nas, na pierwszym miejscu znajdzie się biurko. Nic dziwnego- jest to miejsce, przy którym podczas pracy umysłowej wykonywana jest zdecydowana większość zadań pracy zdalnej. Warto postawić na modele cechujące się wysoką jakością wykonania, jak również modnym designem. Takie nowoczesne biurka pozwolą na komfortową, przyjazną pracę. 
By dopasować się do każdego pomieszczenia, wyróżnić można wiele rodzajów biurek do home office. Dla małych pomieszczeń, w których liczy się każdy wolny skrawek przestrzeni, dedykowane są biurka składane. W takich rozwiązaniach składny i rozkładany jest blat. W dolnej części znajdują się dodatkowe półki, które stwarzają dodatkową, przyjazną przestrzeń do przechowywania wielu przedmiotów. Niejednokrotnie układ pokoju sprawia, że jego róg staje się miejscem niewykorzystanym. Wówczas rekomenduje się wybór biurka narożnego. To dzięki nim będziemy w stanie perfekcyjnie wykorzystać kąt pokoju, znajdując dodatkową przestrzeń na ustawienie komody czy regału. Do najbardziej standardowych, ponadczasowych modeli, należą biurka o prostokątnym kształcie. To propozycja dla osób, które uwielbiają klasyczne, ponadczasowe rozwiązania, jak również wymagają dla wygodnej pracy dużej przestrzeni biurowej. Co więcej, w takich modelach odnaleźć można zazwyczaj dodatkowe szuflady, półki, które pozwolą na przechowywanie „pod ręką” niezbędnych narzędzi do pracy. Co więcej, możemy umieścić pod nimi także dodatkowe szafki na kółkach. Doposażenie biurka zależy od prywatnych potrzeb i preferencji, jak również charakteru wykonywanej pracy i dostępnej przestrzeni.

Aranżacja domowego home office

Wygodny fotel dbający o komfort

By stworzyć perfekcyjny home office, oprócz biurka, należy zadbać także o wybór fotela biurowego. Jedną z najważniejszych cech, by dokonany wybór był udanym, jest ergonomia. W praktyce oznacza to, że fotel do biura domowego musi być właściwe wyprofilowany, dopasowany do naturalnych krzywizn naszego kręgosłupa. Wybrany model powinien dbać o właściwe podparcie kręgosłupa, nawet pomimo długich godzin spędzanych przy biurku. Co więcej, warto wiedzieć, że pomimo tego, że wydaje nam się, że pozycja siedząca jest dla nas bardzo wygodna, w praktyce siedząc, niezwykle intensywnie obciążamy nasz kręgosłup. W tym celu fotel powinien zadbać o kondycję naszej postawy ciała. Regulowana wysokość od podłoża powinna umożliwiać uzyskanie kąta prostego pomiędzy kolanami a podłogą. Co więcej, model powinien wyposażony być także w regulowany zagłówek, jak również podłokietniki. Taki nowoczesny model z całą pewnością sprawi, że będziemy mogli cieszyć się zachowaniem idealnej podstawy ciała, nawet pomimo długich godzin spędzonych przed komputerem. 

Nowowczesne fotele obrotowe z oferty sklepu Edinos.pl


Oprócz tego, że fotel do naszego domowego biura powinien być ergonomiczny, powinien także pasować swoim wyglądem do biurka oraz pozostałych elementów wyposażenia domowego biura. W związku z tym możemy wybrać pośród wielu, różnorodnych propozycji kolorystycznych. Najbardziej popularne są fotele w kolorze czarnym, które uważne są za najbardziej uniwersalne. Nie jest to jednak jedyny wybór. Do naszej dyspozycji oddano fotele biurowe w kolorze:

 • bieli,
 • szarości,
 • czerni i różu,
 • czerni i czerwieni,
 • brązu,
 • czerni i granatu,
 • czerni i granatu,

i wielu innych. Takie rozwiązanie sprawia, że uda nam się bez trudu wybrać dla swoich wnętrz fotel idealny.

Aranżacja kącika home office

Każde domowe biuro przepełnione jest wieloma, różnorodnymi dokumentami, które wymagają właściwej powierzchni do przechowywania, by znajdować się w idealnym, nienaganny porządku. Nic więc dziwnego, że obowiązkowe meble w każdym home office to regały czy kontenerki pod biurka. To na nich z całym powodzeniem uda umieścić się segregatory, organizery na dokumenty, teczki czy inne akcesoria, dzięki którym uda się skutecznie podzielić i uporządkować nawet największą ilość dokumentów. Regały są najlepszym rozwiązaniem także ze względu na pojemność. Co więcej, by dopasować się do wielu styli architektonicznych, w których tworzone są biura domowe, regały wykonywane są w bardzo różnorodnych modelach. W związku z tym regał to wyposażenie home office nie tylko funkcjonalne, ale także designerskie. 

Właściwe oświetlenie umożliwiające pracę po zmroku

Funkcjonalne, komfortowe home office powinno być wyposażone w doskonałej klasy modele lamp. By perfekcyjnie oświetlić domowe biuro, w którym będziemy mogli pracować także po zmroku, należy zainwestować w kilka źródeł światła. Zdecydowanie najważniejsza będzie lampka biurkowa. Powinna ona posiadać możliwość regulacji ustawienia. Dzięki temu będziemy mogli oświetlić dokumenty, klawiaturę komputera czy inny dowolnie wybrany fragment powierzchni biurka, nad którą obecnie pracujemy. Oprócz tego w domowym biurze nie powinno zabrać także oświetlenia sufitowego. W zakątku z wygodnym fotelem powinna znaleźć się  także lampa stojąca podłogowa, dzięki której będziemy mogli w wygodnej pozycji analizować ważną dokumentację służbową, bez konieczności spędzania czasu w pozycji siedzącej.

Nowowczesne lampy podłogowe z oferty sklepu Edinos.pl

Rośliny, których nie powinno zabraknąć w Twoim domowym biurze

W aranżacji domowego biura nie powinno zabraknąć roślin. Ustawione na wysokiej klasy biurkach, konsolach, regałach czy komodach, dbają o zdrowie i kondycję naszego wzroku, jak również czyste powietrze dla naszych płuc. W związku z tym, tworząc wystrój biura, warto umieścić w nim takie rośliny jak m.in.:

 • Skrzydłokwiaty,
 • Fikus dębolisty,
 • Monstera,
 • Aloes,
 • Paprocie,
 • Rapis wyniosły

i inne. Nie dość, że dodadzą perfekcyjnego wyrazu naszym wnętrzom, to dodatkowo zadbają o nasze zdrowie.

Nowowczesne home office w domu

Ozdobne konsole

Jednym z ostatnich elementów, który warto umieścić w naszym domowym biurze, są małe, ozdobne konsole. To wąskie szafki podłogowe wykonywane w stylu minimalistycznym, które łączą ze sobą zazwyczaj drewno i metal. Każdy profesjonalny architekt czy projektant wnętrz podkreśla, że aranżacja wnętrza i umieszczone w nim dekoracje mają bezpośredni wpływ na nasz nastrój i ogólne samopoczucie. Konsola jest doskonałym rozwiązaniem. Nie dość, że jest wąska i zajmuje mało miejsca, to dodatkowo umieścić na niej można:

 • wazon z kwiatami,
 • świeczki,
 • ozdobne figurki,
 • telefon stacjonarny.

i wiele innych, dowolnie wybranych elementów dekoracyjnych, dzięki którym nasze home office stanie się jednocześnie wnętrzem designerskim, niezwykle modnym.

Nowowczesna konsola w stylu loft

Tworząc własny home office, każdy właściciel pragnie stworzyć dla siebie miejsce do pracy, które będzie sprzyjać koncentracji i wydajnej, efektywnej pracy. Nic więc dziwnego, że wyposażenie własnego domowego biura jest dla wielu z nas kwestią priorytetową. Warto skorzystać z powyższych porad i cieszyć się niezwykle udaną aranżacją przez długi czas.