Mały ale wielki. Stolik kawowy do salonu!

Mały ale wielki. Stolik kawowy do salonu!

22 kwietnia 2021 0 przez Sonito

Każdemu z nas zależy na tym, aby domowe wnętrze, w którym spędzamy wiele czasu wyglądało elegancko i było praktyczne. Zaplanowanie każdego elementu aranżacji przynosi świetne efekty. Duże znaczenie odgrywają meble – zwłaszcza te w pokoju dziennym. Podpowiadamy zatem, jak wybrać stolik do salonu, który często nazywany jest stolikiem kawowym. Trzeba powiedzieć, że przydaje się nie tylko podczas picia tego energetycznego napoju. Pobudzamy więc, podobnie jak kawa Twoją designerską wyobraźnię.

Siła dobrego stylu w mieszkaniu

Jeśli należysz do osób, które cenią sobie klasyczny i ponadczasowy wystrój, z pewnością lubisz proste formy i neutralną kolorystykę, które pasują niemal do wszystkiego, a właściwie wszystko pasuje do nich. Według wielu osób, drewniany stolik będzie idealnym uzupełnieniem domowego designu. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar, w tej kwestii liczą się proporcje. W niewielkim pokoju korzystnie będzie wyglądał dosyć kompaktowy model stolika, i odwrotnie – jeżeli Twój salon jest przestronny, możesz wybrać większą ławę.

Ważny jest również kształt. Zarówno okrągłe, jak i prostokątne stoliki mają swój urok. Ten funkcjonalny mebel to niewątpliwie sojusznik naszej codzienności. Odpoczynek na wygodnej kanapie wymaga dopełnienia całości. Z praktycznym stolikiem na podorędziu, relaks wznosi się na wyższy poziom. Lektura ulubionej książki czy picie kawy to chwile, które chcemy przecież celebrować. Dobrze jest więc poświęcić czas na wybór niezawodnych mebli, które nas nie rozczarują, ale w wielu sytuacjach będą odpowiedzią na nasze oczekiwania. Dom to niewątpliwie nasza wizytówka, dlatego staramy się dopracować wszystkie elementy wystroju i myślimy nawet o detalach. Często to właśnie szczegóły czynią wnętrza wyjątkową przestrzenią. Dekoracje i z pozoru nieistotne przedmioty nadają spersonalizowanego, kameralnego wyrazu, w którym każdy domownik może czuć się swobodnie. 

Kawa na ławę- pięknie i praktycznie

Podczas wybierania mebli liczy się dla nas estetyka. Kluczowe jest dobranie kolorów, które będą dobrze korespondowały z całością. Jeśli więc stawiasz na jasne bazowe kolory, masz dużą elastyczność w dobraniu dodatków, bowiem do neutralnych barw pasuje niemal wszystko. Warto pomyśleć też o stylu ławy lub stolika, który ma  dominować. Klasyka nigdy nie wychodzi z mody, ale czasami mamy chęć wybrać coś nietendencyjnego. Duży potencjał ku temu tkwi właśnie w dodatkach. Mamy ich bez liku, dlatego możemy wybrać to, co odpowiada nam pod każdym względem. Poczucie estetyki oraz potrzeba funkcjonalności wpływają na nasze decyzje dotyczące domowego designu. Duże znaczenie ma dla nas również cena. Nie chcemy przepłacać, dlatego chętnie szukamy okazji. Dobra wiadomość jest taka, że wcale nie musimy wydawać fortuny, aby uzyskać imponujące rezultaty. Dla wielu osób urządzanie wnętrza to pewien proces. Nie wszystko trzeba mieć od razu. Niektórzy regularnie kupują sobie coś do domu. Trzeba przyznać, że z takich zakupów można mieć sporą radość i satysfakcję.

Stolik kawowy na miarę potrzeb 

Mnóstwo czasu spędzamy w naszym mieszkaniu, dlatego warto uczynić je maksymalnie przytulną przestrzenią. Może tak być niezależnie od tego, czy jest ono niewielkie czy całkiem spore. Można powiedzieć, że wiele mebli łączy w sobie aspekt wizualny z funkcjonalnością. Wiedzą o tym producenci, którzy starają się oddać w ręce klientów produkt kompleksowy, dlatego wybór jest bardzo duży, a my coraz częściej szukamy mebli, które wyróżniają się formą, estetyką lub wzornictwem. Nawet tak tradycyjny mebel, jak stolik kawowy może być piękny i mieć wyrafinowany charakter. 

Czasem sugerujemy się również trendami, które mogą być cenną wskazówką. Kiedy wybierasz stolik kawowy, zwracasz też uwagę na jego stabilność. Niektórzy wolą lekką konstrukcję, inni z kolei znacznie chętniej wybierają masywne meble, które wydają się również solidniejsze. Jeśli Twój salon jest niewielki i zależy Ci na sprytnym wykorzystaniu miejsca, możesz wybrać mały stolik, na którym zmieści się tylko to, co niezbędne. Dodatkowo szklany blat, który nada transparentności jest świetnym pomysłem. Jeśli nie masz konkretnego pomysłu, co wybrać, możesz zainspirować się naszym asortymentem. Czasem właśnie brakuje kreatywności i nie mamy konkretnej  koncepcji. Trzeba wtedy podrzucić swojej wyobraźni kilka pomysłów. Na szczęście w sieci możemy znaleźć mnóstwo grafik i projektów, które pomogą nam zwizualizować sobie, jak mógłby wyglądać efekt końcowy. Ciesz się więc aranżacją i stawiaj na wysoką jakość, a przekonasz się, jak wielka siła tkwi w meblach i dodatkach.