Co, zamiast szafki nocnej postawić obok łóżka?

Co, zamiast szafki nocnej postawić obok łóżka?

29 kwietnia 2022 0 przez Sonito

Szafka nocna wcale nie musi być typowa. Coraz częściej jej wygląd zaskakuje – sypialnia dzięki temu prezentuje inspirujący design i przestaje być nudnym wnętrzem. Jeśli lubisz odważne stylizacje i chcesz mieć niebanalny pokój, zastąp klasyczne meble przy łóżku ich wyjątkowym zamiennikiem.

Białe szafki z ofert sklepu Edinos.pl

Szafki nocne obok łóżka zajmują centralną pozycję w sypialni i zwracają na siebie uwagę. O ile łóżko może zachować klasyczny profil, to z szafkami nocnymi możesz pozwolić sobie na więcej. Na rynku pojawia się coraz więcej nietuzinkowych modeli. Nikogo już nie dziwią warianty okrągłe w skandynawskiej wersji z trójnogiem. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się drewniane, egzotyczne odmiany z drewna sheesham oraz ciekawe połączenia dwóch różnych surowców. Warianty ażurowe i mające postać mini konsoli wciąż mieszczą się w grupie szafek tradycyjnych. Dla wykreowania wyraźnej i zupełnie innej przestrzeni potrzebujesz czegoś nietypowego. Oto kilka kreatywnych propozycji.

drewniane szafki nocne

7 pomysłów na alternatywę szafki nocnej

Co, zamiast szafki nocnej wstawić obok łóżka? Możliwości jest sporo, a limitem wyłącznie wyobraźnia. Zdecydowanie w dodatkach wygrywają drewniane wersje oryginalnych mebli w różnej formie. Nie brakuje też innych surowców i przedmiotów codziennego użytku, które praktycznie, ale niekonwencjonalnie udekorują sypialnię zamiast szafki nocnej.

  1. Krzesło, taboret, stołek – zaczynamy od najprostszych alternatyw, które wspaniale podkreślą sypialnię w nurcie retro, vintage lub industrialnym. Tutaj, zamiast szafki nocnej doskonale sprawdzą się drewniane, postarzałe modele, nawet prezentujące odpryski zużytej farby. Romantyczny odcień szafek nocnych w sypialni podkreślą metalowe krzesła w odmianie ludwikowskiej, które często spotyka się w ogrodach. Czarny model będzie pięknie korespondował z metalową, zdobioną ramą łóżka. Na tle jasnych ścian i sypialnianej pościeli komplet zachwyci wyrazistością i spójnym wyglądem.
  • Drabinka – to ciekawa forma szafki nocnej, która może być wkomponowana w każdy styl sypialni. Drewniane, stare modele podkreślą nurty retro. Białe schodki w drabince mającej lite boki będą doskonałą szafką nocną w wersji skandynawskiej. Warianty z metalowymi elementami podkreślą sypialnię w typie industrialnym. Im szerszy stopień drabinki, tym masz więcej miejsca do dekoracji. Produkt możesz wykorzystać jako tradycyjną drabinę do oparcia o ścianę albo rozkładany, krótki model, który obok łóżka ustaw efektywniejszą literą „A” do przodu.
  • Pień drzewa – zarówno surowy klocek prosto z lasu, jak i poddany obróbce wprowadzą do sypialni elementy natury, ocieplając wizualnie wnętrze. Warto zwrócić uwagę też na rynkowe modele, w których pień drzewa połączony jest ze szklanym blatem. Te nietypowe rodzaje w mniejszym rozmiarze mogą stanowić wyjątkowo niebanalne stoliki nocne.
  • Walizka – produkt mocno kojarzy się z podróżami. Jako szafka nocna pomoże Ci w zaciszu sypialni wizualizować marzenie o fascynującej wyprawie, by w rzeczywistości stała się ona prawdziwym doświadczeniem. Szafki nocne w kształcie walizki spotyka się w niektórych sklepach internetowych, ale ciekawie wyglądają modele, które stanowią trzy, różnej wielkości bagaże, budujące zgrabną i stabilną piramidę – od największej do najmniejszej. Walizka to doskonały produkt, który zamiast szafki nocnej podkreśli tematyczną dekorację. Dla wyrównania gładkości blatu możesz na szczycie budowli położyć tacę lub szklany obrazek w ramie.
stolik nocny przy łóżku
  • Huśtawka – taka szafka nocna wprowadzi Cię w sielski i beztroski klimat. Wygląda zaskakująco i uroczo w sypialniach wielskich, angielskich i tradycyjnych. Boki ze sznurka i drewniany podest doskonale odnajdą się także w sypialniach boho. Na szerokim siedzisku zmieścisz nocną lampkę i butelkę z wodą. Pod huśtawką, ustawioną zamiast szafki nocnej, możesz ułożyć książki do przeczytania.
  • Drewniana skrzynia – może mieć dwie wersje. Zamykany wariant, z metalowymi okuciami przypomina trochę tajemniczy kufer pełen skarbów. Taka wersja sprawdzi się zamiast szafki nocnej w sypialniach rustykalnych, zarówno w jasnych kolorach, jak i ciemnych. Co zamiast szafki nocnej przypominającej skrzynię z ciężkim wiekiem? Nowoczesne wnętrze dobrze wyposaży drewniany, prostokątny pojemnik np. po owocach, który możesz pomalować na dowolny kolor. Jeśli ustawisz go krótszym bokiem na podłodze, wydłużysz bryłę. Do otwartego środka wstaw dowolne dekoracje – zielone rośliny doniczkowe lub stylowe popiersia. Na blacie jest sporo miejsca na minimalistyczną lampę w nowoczesnym ujęciu.
  • Doniczkowy podest na kółkach może okazać się pomysłową inowoczesną sztuką awangardowego meblarstwa w sypialni. Taka mobilna podstawa zamiast szafki nocnej jest ciekawą formą, ale może wydać się za niska przy wysokim łóżku. W celu zwiększenia jej funkcjonalności proponujemy na gładkim blacie ułożyć równy stos z czasopism w twardej oprawie. Na szczycie ustaw nocną lampkę. Taka wersja szafki jest dedykowana miłośnikom stylowych magazynów, lubiących mieć wszystkie wydania na wyciągnięcie ręki. To ciekawa, pionowa szafka w formie mobilnej biblioteczki.
Nowoczesne szafki nocne z oferty sklepu Edinos.pl

Tak naprawdę szafką nocną może być dowolny produkt. Wszystko zależy tylko do Twojej wyobraźni. Wybierając niesztampowe alternatywy, pamiętaj, że:

  • nietypowa szafka nocna powinna być nie tylko dekoracyjna, ale także funkcjonalna,
  • w małych sypialniach sprawdzą się lekkie i delikatniejsze konstrukcje, np. wąskie drabinki,
  • wygląd szafki nocnej powinien łączyć się z wyglądem alkowy.

Jeśli już wiesz, co zamiast szafki nocnej najlepiej sprawdzi się w Twoim wnętrzu, tak dopasuj produkt do całej aranżacji, by prezentował harmonijną spójność. Udanych stylizacji.