10 sposobów na udekorowanie ramy lustra

10 sposobów na udekorowanie ramy lustra

25 sierpnia 2021 0 przez Sonito

Renowacja oraz dekoracja przedmiotów  to jedne z najbardziej powszechnych sposobów na nadanie im nowego życia. Można nie tylko przemalować je na inny kolor czy dodać winylowe grafiki, ale również postawić na nieco mniej popularne rozwiązania DIY. W niniejszym artykule przedstawimy pomysły oraz inspiracje na ozdobienie konkretnego przedmiotu – ramy lustra.

aranżacja ściany z użyciem luster

Mozaika z niewielkich płytek

Jest to idealna propozycja dla osób lubiących obecność kolorowych akcentów w pomieszczeniu. Udekorowanie ramy lustra w ten sposób jest nie tylko stosunkowo tanie, ale także nie zajmuje zbyt wiele czasu – spokojnie można zająć się tym samemu.

Aby nadać przedmiotowi zupełnie innego wyglądu wystarczy zaopatrzyć się w kilka przedmiotów, a mianowicie:

  • Szklane płytki mozaikowe;
  • Klej do płytek;
  • Fuga;
  • Szpachelka.

Mozaika jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, ponieważ można wykorzystać ją do ozdobienia ramy lustra we wszystkich pomieszczeniach. Jednokolorowe płytki nadadzą mu eleganckiego charakteru, natomiast w co najmniej dwóch kolorach – będą stanowić doskonały pojedynczy akcent, który z pewnością przyciągnie uwagę.

lustro owalne w drewnianej ramie

Dzikość Afryki

Za pomocą dzikich, zwierzęcych wzorów (zebra, tygrys, lampart) można wnieść do swojego domu lub mieszkania teatralnego akcentu. W tym celu aby ozdobić lustro, wystarczy delikatnie przykleić wzorzystą tkaninę na ramie lustra.

W stylu Hollywood

Popularnym sposobem na udekorowanie ramy lustra jest umieszczenie na nim lampek LED. Ze względu na fakt, że diody LED świecą mocnym, rozproszonym światłem, sprawdzi się zarówno w łazience, jak również w sypialni – może okazać się szczególnie przydatne podczas wykonywania makijażu.

podświetlane lustro w łazience

Nadmorski styl

Dzięki owinięciu ramy lustra cienką liną, można nadać pomieszczeniu nadmorskiego stylu. Jeżeli istnieje taka możliwość, za pomocą liny można zawiesić lustro na ścianie. Takie dekoracyjne rozwiązanie doskonale sprawdzi się przede wszystkim w holu, korytarzu lub w łazience.

Cotton balls – światełka zamknięte w bawełnianych kulach

Umieszczenie na ramie lustra kolorowych lampek cotton balls również może być świetnym pomysłem. Za pomocą lampek nie tylko można dodatkowo oświetlić pomieszczenie, ale również zapewnić w nim wyjątkową atmosferę. Warto wspomnieć, że koszt zakupu ozdobnych lampek na lustro nie jest wysoki. Podobnie jak w przypadku ramy w stylu Hollywood, ten sposób dekoracji szczególnie polecany jest do sypialni, łazienki lub pokoju dla dziecka.

nowoczesne lustro o nieregularnym kształcie

Flower power

Bardzo szybkim oraz banalnym rozwiązaniem na ozdobienie lustra jest przymocowanie materiałowych kwiatów wokół jego ramy. Można użyć takich samych lub różnych (aczkolwiek pasujących do siebie kolorystycznie) egzemplarzy.

Do udekorowania lustra w ten sposób potrzeba:

  • Kilkanaście materiałowych kwiatów (bez łodyg – należy je odciąć);
  • Mocny klej.
lustro w ozdobnej ramie koloru złotego

Rozwiązanie to jest najbardziej polecane do sypialni – może nadać jej nieco bardziej romantycznego charakteru.

Drewniany akcent

W ostatnim czasie, dekoracyjne lustro w kształcie Słońca cieszy się ogromną popularnością. Aby uzyskać taki dekoracyjny efekt, wystarczy kilka drewnianych deseczek, które zostaną przymocowane dookoła lustra. Można pomalować je na dowolny kolor, aby w pełni wpasowało się w całkowity wystrój wnętrza.

projekt lutra w drewnianej ramie

Zdjęcia, muszelki oraz inne niewielkie przedmioty przywodzące na myśl wspomnienia

Zdjęcia, muszelki oraz wszelkiego rodzaju inne niewielkiej wielkości przedmioty także mogą stanowić świetny sposób na ozdobienie starego lustra. Wystarczy umieścić na ramie lustra (używając do tego mocnego kleju) wszystkie elementy, które budzą zainteresowanie. Takie rozwiązanie przeznaczone jest przede wszystkim dla osób kreatywnych, które pragną nadać pomieszczeniu indywidualnego charakteru.

aranżacja lustra

Inspirujące słowa

Moda na umieszczanie w pomieszczeniu wszelkiego rodzaju cytatów oraz inspirujących słów trwa od co najmniej kilku lat. Nie powinno zatem nikogo zdziwić, że może stanowić to także pomysł na ozdobienie ramy lustra. W tym celu, wystarczy zakupić naklejki, a następnie przykleić je na wcześniej wspomnianą ramę.

Rama z guzików

Kolejnym interesującym oraz niezwykle unikatowym sposobem na ozdobienie i udekorowanie ramy lustra jest przyklejenie na nią sporej ilości niewielkich guzików. Jest to prosta i niedroga sztuczka, która może zmienić stare lustro nie do poznania – uczynić je bardziej stylowym i szykownym. Najlepszy efekt uzyska się poprzez zmieszanie różnych kolorów guzików, ponieważ wówczas rama będzie bardziej wyrazista.

Istnieje wiele sposobów na udekorowanie ramy lustra – najczęściej nie wymagają one dużych nakładów pracy oraz kosztów. W tym przypadku, jedynym ograniczeniem może stać się zatem jedynie własna wyobraźnia.