Garderoba? Na pewno praktyczna i piękna!

Garderoba? Na pewno praktyczna i piękna!

22 marca 2021 0 przez Sonito

Każdy, kto urządza domowe wnętrze, dobrze wie, że jest to zajęcie, które wymaga zaangażowania i kreatywności. Zależy nam na sprytnym zagospodarowaniu miejsca, dlatego chcemy zorganizować wygodne rozwiązania meblowe do przechowywania ubrań, tekstyliów domowych i innych licznych przedmiotów. Kiedy znajdziemy dla nich wszystkich praktyczną przestrzeń, nasza codzienność będzie dużo łatwiejsza. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas planowania wnętrza garderoby i szafy.

Aranżacja garderoby z pomysłem 

Nie każdy ma w domu możliwość wyodrębnić osobne pomieszczenie na garderobę, ale być może w swojej sypialni możesz przeznaczyć trochę miejsca na przechowywanie. Niektóre osoby zastanawiają się, jakie meble do garderoby wybrać, aby w pełni spełniały one oczekiwania. Przede wszystkim liczy się solidność i stabilna konstrukcja. To istotne jeżeli kupujesz wysokie regały, na których chcesz pomieścić jak najwięcej różnych rzeczy. Dobrze jest również przemyśleć, jak optymalnie rozmieścić półki i jaka ich szerokość będzie najlepsza. Chodzi przecież o to, aby wygodnie korzystać z tego, co potrzebne jest nam na co dzień. Meble w garderobie to jednak nie tylko wartość użytkowa, ale również estetyka. Warto więc wybierać to, co będzie cieszyło nasze oko. Wiele osób sugeruje się modą. Jeśli również do nich należysz, z pewnością inspirujesz się tym, co można znaleźć w internecie. Liczne fotografie czy projekty poszerzają naszą wyobraźnię i sprawiają, że łatwiej znaleźć koncepcję, która sprawdzi się w naszym domu. Nawet jeśli Twoja garderoba jest niewielka, możesz w pełni wykorzystać jej potencjał. Dobrze jest pamiętać o tym, żeby na wysokich półkach przechowywać to, czego używamy dosyć rzadko, natomiast pod ręką mieć rzeczy, z których korzystamy często.

Meble na miarę potrzeb 

Wiele osób chętnie wybiera drewno, którego naturalny urok nigdy nie wyjdzie z mody. Siła tego szlachetnego i ekologicznego surowca sprawia, że ma ono w sobie ogromny potencjał jeśli chodzi o design i wyposażenie domu. Niektóre osoby kupują meble z jednego kompletu tak, aby zachować spójność i harmonię, inni z kolei mieszają kolorystykę i styl, aby uzyskać oryginalne efekty. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz, możesz zaplanować swoją domową przestrzeń zgodnie z własnymi potrzebami i upodobaniami. Dom to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu, dlatego dobrze jest zdecydować się na rozwiązania, które będą sojusznikiem naszego trybu dnia. Osoby, które żyją aktywnie i dynamicznie lubią prostotę i funkcjonalność, która nawet w najmniejszej mierze nie skomplikuje ich zwyczajów. 

W garderobie dobrze sprawdzają się szuflady, w których możemy przechowywać domowe tekstylia, bieliznę i inne drobiazgi. Jeśli jesteś miłośnikiem ładu i porządku, możesz wyposażyć szuflady w pudełka, których zawartość będzie widoczna. Dzięki temu szybciej odnajdziesz to, czego szukasz. Uporządkowanie domowej przestrzeni to priorytet dla wielu z nas. 

Półki, relingi, szuflady – przejrzysta przestrzeń w garderobie  

Otwarte półki to dobre rozwiązanie jeżeli masz sporo pościeli, ręczników i odzieży do poskładania. W garderobie sprawdzą się też relingi, które ułatwiają przechowywanie ubrań na wieszakach. Dzięki nim sukienki, bluzki, koszule czy garnitury nie gniotą się i dłużej zachowują odpowiedni kształt. W zależności od tego, jakie masz potrzeby, wybierasz określone meble. Dobrze jest pomyśleć o każdym detalu, bo nawet jeśli coś na początku wydaje nam się mało kłopotliwe – na przykład trudne odsuwanie szuflad – przy codziennym użytkowaniu, może stać się bardzo irytujące. 

Wiele osób decyduje się na specjalne oświetlenie w garderobie, które ułatwia odszukanie tego, co potrzebne. Dzięki temu wszystko jest lepiej widoczne, a we wnętrzu garderoby panuje miła dla oka transparentność. Jeśli nie chcesz ponosić zbyt dużych wydatków na urządzenie garderoby, możesz zdecydować się na montaż półek. Dzięki temu zakup szafy nie będzie koniecznością. Każdemu z nas zależy na oszczędnościach, dlatego warto aranżować swój dom pomysłowo. Czasem brakuje nam inwencji, więc wolimy posiłkować się gotowymi rozwiązaniami lub w ogóle, nie wiemy od czego zacząć zmiany w naszym mieszkaniu. Jeśli czujesz się zagubiony w szerokim asortymencie sklepów internetowych i stacjonarnych, najpierw przemyśl, jakie masz potrzeby. Określenie tego bardzo ułatwi zakupy. Ciesz się więc doskonałą organizację swojego mieszkania i przechowuj ważne dla Ciebie rzeczy tak, jak lubisz. Przekonaj się, że możesz zapanować nad chaosem nawet jeśli do tej pory było odwrotnie.