Biurko narożne – porady dotyczące aranżacji i zakupu mebla

Biurko narożne – porady dotyczące aranżacji i zakupu mebla

19 maja 2022 0 przez Sonito

Narożne biurko to jeden z najbardziej funkcjonalnych blatów roboczych. Wyróżnia się większą pojemnością i dobrym zagospodarowaniem pokojowych kątów. Mebel przeznaczony do zadań specjalnych. Przekonaj się, dlaczego warto wyposażyć pokój biurowy w narożne biurko i jaki model wybrać, by dobrze spełnił swoje zadanie.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jakie są plusy i minusy biurek narożnych?
 • Jak dopasować narożne biurko do rodzaju wykonywanej pracy?
narożne biurka z oferty sklepu edinos.pl

Model narożny zdecydowanie różni się od tradycyjnej wersji, dlatego biurko narożne warto kupić, jeśli potrzebujesz większego i komfortowego obszaru roboczego. Narożne biurka wyróżnia się niesamowitą uniwersalnością. To odpowiedni blat zarówno do pracy w biurze, jak i dziecięcej nauki. Może przybierać różne formy i być łączony z praktycznymi dodatkami.

Biurko narożne pod lupą – zalety i wady mebla

Okazuje się, że mebel buduje idealny kąt do pracy, mimo że znajduje się w rogu. Narożne biurko nie tylko dobrze wykorzystuje mało dostępne miejsce, ale także tworzy osobną i spokojną strefę pracy. Biurko w wersji narożnej ma zdecydowanie więcej zalet niż wad.

model narożnego biurka

Biurko narożne – zalety

Biurko narożne w praktyczny sposób wykorzystuje kąty pomieszczeń i daje większe możliwości wykorzystania trudnej do urządzenia powierzchni. Inne korzyści płynące z zastosowania wersji narożnej biurka to:

 • duży blat – masz zagwarantowaną sporą powierzchnię do pracy; w niektórych modelach jest to nawet rozmiar 222/222 cm, co w zasadzie dwukrotnie zwiększa klasyczny obszar roboczy; na rynku dostępne są także rodzaje dla 2 osób,
 • możliwość wyboru długości blatu – bez problemu dostosujesz rozmiar narożnego biurka do swoich potrzeb, ponieważ do wyboru masz wiele modeli, zarówno z równą długością obu blatów, jak i bokiem krótszym lub dłuższym,
 • wybór strony – sam decydujesz czy model w kształcie litery „L” będzie lewostronny czy prawostronny, zwiększając w ten sposób lesze dopasowanie do warunków pomieszczenia,
 • dodatkowe wyposażenie – biurka narożne mają różne warianty, np. wersje z nadstawką, z regałem lub wyposażone w dodatkowe półki zapewniają jeszcze więcej miejsca do przechowywania,
 • możliwość łączenia – większy blat sprawia, że możesz pod niego wsunąć kontenerek z dokumentami, który w żaden sposób nie będzie utrudniał użytkowania; możesz także zrezygnować z jednego blatu na rzecz regału,
 • uniwersalność – ogromny wybór modeli sprawia, że biurko narożne to doskonały obszar roboczy dla architekta, gracza komputerowego, a nawet dziecka,
 • łatwe dopasowanie – biurko narożne słynie z większego blatu, ale na rynku dostępne są także mniejsze wersje mebla, z wąskim blatem, które idealnie nadają się np. do pracy zdalnej,
 • komfort pracy – przy podwójnej wielkości blatu masz nie tylko sporo miejsca do rozłożenia licznych dokumentów, ale możesz także zgromadzić niezbędne do pracy akcesoria i mieć je zawsze pod ręką; wygodniej też rozprostujesz nogi.
lampki na biurko z oferty sklepu edinos.pl

Biurko narożne – wady

Jeżeli biurko stoi daleko od okna, będzie wymagało zamontowania dodatkowej lampki nablatowej. Ciężko będzie zmienić położenie takiego mebla, ponieważ jego dopasowanie do kąta nie pozostawia wiele możliwości aranżacyjnych. W modelach narożnych z małym, wąskim blatem możesz mieć ograniczone ruchy. Minusem może być także to, że Twoja twarz jest zwrócona do ściany, ale w przypadku, kiedy Twoja praca wymaga dużej koncentracji, nie będzie to ujemną wartością, wręcz przeciwnie, okaże się dużą zaletą.

Ogromnym plusem jest także szeroki przekrój stylistyczny mebla. Niektóre biurka narożne zwiększają prestiż pomieszczenia. Najpopularniejsze są modele drewniane, ale dużym zainteresowaniem cieszą się industrialne biurka narożne, a nawet wersje w stylu glamour – wykonane w całości ze szkła.

biurko narożne w kolorze dąb artisan

Jak ustawić narożne biurko?

Jeżeli zastanawiasz się, jak ustawić biurko narożne to zawsze wykorzystuj w pomieszczeniu ten róg, który znajduje się jak najbliżej okna. Ciekawym trendem jest ustawienie biurka narożnego w centrum pomieszczenia. Taki zabieg jest często praktykowany w korporacjach lub prestiżowych gabinetach. To dlatego, że biurko narożne wyraźnie wyznacza granicę strefy pracy oraz jego kształt przełamuje monotonię pomieszczenia.

Dobór narożnego biurka, a rodzaj wykonywanej pracy

Spośród bogatej oferty rynkowej musisz wybrać taki model biurka, który idealnie dopasuje się do Twoich potrzeb. Jakie są kryteria wyboru biurka narożnego do pracy?

 • Rodzaj wykonywanej pracy – jeżeli pracujesz na stacjonarnym komputerze, potrzebujesz modelu komputerowego z osobną szufladką na klawiaturę i miejscem na wsunięcie monitora. Mniejszy i węższy blat będzie lepszy, jeśli korzystasz tylko z laptopa. Duży obszar roboczy zapewni Ci wygodne rozłożenie obszernej dokumentacji.
 • Ilość potrzebnego miejsca – niektóre zadania wymagają podręcznego zmagazynowania książek lub innych akcesoriów, dlatego zdecyduj, w co Twoje biurko narożne powinno być dodatkowo wyposażone.
 • Czas spędzony przy blacie – jeśli długo siedzisz przy blacie zadbaj o ergonomię mebla. Weź pod uwagę wielkość blatu i to, czy gwarantuje wygodne wsunięcie fotela lub ustawienie podnóżka dla odciążenia nóg. Musi też zapewniać swobodne ruchy.
 • Wolny metraż do aranżacji – wielkość przestrzeni, w jakiej będzie stało narożne biurko to czynnik decydujący o rozmiarze mebla.
biurko narożne w kolorze białym

Oprócz typowych biurek narożnych do pracy dużą popularnością cieszą się także:

 • modele gamingowe – to popularne biurka narożne dla gracza, na których rozplanujesz wygodnie własne stanowisko gamingowe; wyróżnia je solidny blat zapewniający dużo miejsca dla sprzętu, czyli komputera, kilku monitorów oraz wielu innych urządzeń peryferyjnych,
 • komputerowe biurka narożne – wariant możesz dopasować zarówno do pracy przy urządzeniu stacjonarnym, jak i niewielkim laptopie,
 • młodzieżowe biurka narożne – dużym zainteresowaniem cieszą się modele z dodatkowym regałem, ponieważ w pełni budują praktyczny kącik do nauki.

W biurach narożnych dużym ułatwieniem jest to, że możesz podzielić strefę pracy na 2 blaty. Na jednym możesz swobodnie pisać, a na drugim prowadzić prace przy komputerze.

narożne biurko w kolorze czarnym

Biurko narożne lewe czy prawe?

Jakie wybrać biurko narożne, prawe czy lewe? To zależy od tego, którą ręką piszesz. Jeżeli jesteś praworęczny, korzystniej będzie, jeśli po lewej stronie będziesz miał półki i szuflady, a po prawej blat do pisania. Nie zasłaniaj sobie także dopływu naturalnego światła, dlatego umieszczaj niezabudowany blat narożnego biurka od strony padania promieni słonecznych.


Zadbaj także o praktyczne dodatki do biurek narożnych .Cenionym dopełnieniem mebla jest nadstawka, która wykorzystuje wolną powierzchnię ściany nad blatem, tworząc dodatkową półkę lub mini regał. Dzięki temu elementowi stworzysz pełne zaplecze pracy, naukowe lub edukacyjne. Bez wstawania z krzesła masz wszystko na wyciągnięcie ręki! Zadbaj o dodatkowe półki, szuflady i mobilne szafki, które można łatwo wsunąć pod głęboki blat.

Biurko narożne w kolorze białym z szufladami

Kiedy warto kupić biurko narożne?

Biurko narożne warto kupić nie tylko wtedy, gdy potrzebujesz zbudować strefę do pracy w kącie pomieszczenia. Mebel jest idealny do budowania eleganckich miejsc pracy w biurach, gabinetach i salach korporacyjnych. Model narożny zdecydowanie wyróżnia forma i wyraźnie zaakcentowana granica, w której obrębie znajduje się komfortowe stanowisko do pracy. To sprawia, że biurko narożne jest wykorzystywane często w urzędowych pokojach, w których przyjmuje się petentów. To na tyle użyteczny blat do pracy, że doskonale wyposaży:

 • pokój dziecięcy,
 • pokój młodzieżowy,
 • domowe biuro pracy,
 • stanowisko zawodowego gracza.
nowoczesne fotele obrotowe z oferty sklepu edinos.pl

Podsumowując, biurko narożne to sprytne zagospodarowanie kątów i praktyczny blat. Można go określić trzema cechami:

 • więcej miejsca,
 • większy komfort,
 • lepsze wyniki w pracy.

Ten ostatni punkt podkreśla, że warto kupić biurko narożne i wyposażyć w taki mebel pokój biurowy, dziecięcy lub strefę rozrywkową. Pracownicy, uczniowie czy gracze komputerowi docenią ten praktyczny blat.